BLOG

Nejčastější mýty o pánské péči o tělo

18. 04. 2019Když budete nosit klobouky, vypadají vám vlasy. A když máte mastnou pleť, rozhodně ji nemůžete ještě zvlhčovat různými přípravky. Chyba! Je načase si přečíst pět nejčastějších lží o tom, jak se (ne)starat o pánskou pleť.

  1. K pečlivému oholení je potřeba spooousta pěny nebo gelu

Lež!

Spousta mužů se domnívá, že k tomu, aby se dokázali kvalitně oholit, potřebují minimálně půlku tuby holící pěny nebo gelu. Ale máme pro vás možná velmi překvapivou zprávu: k tomu, abyste docílili hladkého a kvalitního oholení, rozhodně nepotřebujete svůj obličej obalit v prostředku na změkčení vousů. Když budete dodržovat následující rady, spotřebujete mnohem méně holící pěny než doposud.

  1. Mastná pleť nepotřebuje výživu

Lež!

Mastná pleť produkuje mnohem více mastnoty než normální pleť, která na ní také ulpívá. Proto je důležité se také o mastnou pokožku pečlivě starat. I taková pleť se totiž může vysušit a stárnou rychleji, poku dby  ní nebylo dostatečně pečováno. Nezapomeňte tedy věnovat denně péči vaší pokožce, pánové! Pořiďte si  speciální krémy vhodné pro váš typ pleti, co se vnitřní péče týče, konzumujte potraviny bohaté na zinek, které jsou pro pokožku jako stvořené. Perfektní je i vitamín B5 a vitamín E. A ještě jeden tip na závěr, pánové: nestyďte se si alespoň jednou týdně udělat vyživující pleťovou masku!

  1. Klasické mýdlo můžete klidně používat i na mytí obličeje

Lež!

Ačkoliv je na trhu dostupná spousta přípravků, tzv. „all in one“, které můžete používat na celé tělo včetně vlasů, měli byste se jich vyvarovat. Především klasické tuhé mýdlo rozhodně na obličej nepatří. Ačkoliv mohou obsahovat různé vyživující složky, ve skutečnosti pleť velmi vysušují. Místo toho si pořiďte přípravky určené opravdu jen na obličej pro váš typ pleti.

  1. Pokud budete nosit pokrývku hlavy, vypadají vám vlasy

Lež!

Je pravda, že ztrátou vlasů trpí skoro 66 % mužů po celém světě. Nicméně to nemá nic společného s tím, zda nosíte nebo nenosíte kšiltovku nebo klobouky. Za 95 % vypadaných vlasů totiž může genetika, přispívá k tomu také stres či stárnutí. Existují ale také přípravky proti vypadávání vlasů, své také udělá správná péče o ně a správná životospráva.

  1. Pánové, klidně můžete používat kosmetické přípravky svých partnerek

Lež!

Toto je opravdu nesmysl.  Muži a ženy nemají stejné hormony ani složení těla, na první pohled jsou jasně vidět rozdíly. I jejich pokožka je jiná, hrubší. To vědí i kosmetičtí výrobci a myslí na to při tvorbě kosmetických produktů. Nakupte si své vlastní produkty a ty partnerčiny pnechte ve skříňce, věřte, ničemu byste nepomohli.Například krémy používejte ráno a večer vždy po ošetření pokožky. Nebojte se, není to zženštilé, naopak, ženy milují muže, kteří se o sebe starají!