BLOG

Co dělat s vypadáváním vousů?

06. 12. 2018Všimli jste si v poslední době toho, že vám začaly vypadávat vousy? Může to mít několik příčin.

Pravděpodobně znáte své tělo nejlépe a víte, jak reaguje na různé změny, například stres. Jedním z důsledků může být i vypadávání vlasů, vousů či jiného ochlupení. Hned zkraje se není třeba ničeho obávat a malovat čerta na zeď, až se dáte do pořádku a psychika se zklidní, vousy dorostou zpět. S tím úzce souvisí i životní styl. Všichni alespoň teoreticky víme, jak bychom měli žít a stravovat se, ale jen málo z nás to dodržuje na 100 %. A i to se může odrážet na vousech a jejich vypadávání.

Pokud však vypadávání vousů přetrvává, zřejmě může jít o nemoc zvanou areátní alopecie. Ta postihuje nejen muže, ale i ženy a nemá za následek pouze vypadávání vousů, ale i vlasů, obočí, řas a dalších chlupů na těle.

Také se může stát, že místa, odkud vousy rostou, budou červená, suchá, budou svědit a na první pohled bude jasné, že pokožka není v pořádku.

V neposlední řadě je také nutné zmínit, že vypadávání vousů může úzce souviset s jinými autoimunními nemocemi, jako je například onemocnění štítné žlázy.

Zaměřte se na stravu

Víme, že nejde o příjemnou věc, ale věřte, že není třeba panikařit. Blíže se podívejte na to, co je potřeba ve vašem životě zlepšit. Máte dostatek všech vitamínů a minerálů? Klidně si zajděte k lékaři na odběry krve, ale už teď, jako nelékaři, vám můžeme říct, že pokud se potýkáte s vypadáváním vousů, pravděpodobně vám chybí vitamín B12 a železo.

Pokud ani to nepomůže, je třeba opravdu navštívit lékaře. Ten provede snímky vousů v jeden den a za dva dny znovu. Tím provede potřebná vyšetření a zjistí, jak na tom jste a určí další léčebný postup.

A nepodceňujte ani péči

Nepodceňujte proto péči o vousy a pečlivě se o ně starejte. K tomu vám dopomůžou například speciální šampóny, které jsou jiného složení než ty vlasové a nedráždí ani pokožku a ústa. V nabídce máme i speciální kondicionéry a oleje, které vousům dodají potřebné minerály.

A jak už jsme říkali, nezapomeňte ani na správnou životosprávu, ta dokáže zázraky!