BLOG

Tajemství krásy asijských žen

29. 11. 2018Viděli jste už někdy dobronzova opálenou asiatku? My ne! Zatímco v našich končinách je ve zvyku se v létě co nejvíce opalovat, v Asii je tomu naopak. Platí tam pravidlo – čím bělejší, tím lepší. Dokonce se prodávají i vybělovací pudry, které se používají třeba na významných oslavách jako jsou svatby. Minimum slunce na kůži má ale také další efekty – mnohem méně vznikají vrásky na obličeji a ten není vysušený.

Strava

Když si porovnáte stravu nás, Čechů, a Asiatů, dojdete ke zjištění, že se stravujeme velmi nezdravě. Omáčky, těstoviny, všudypřítomná mouka a obrovské množství sacharidů nám jasně přidávají kila. Asiaté jedí velké množství mořských živočichů, sóji, zeleniny a rýže. Používají zásadně čerstvé produkty a jedí několikrát denně v menších porcích. To vše zapíjí obrovským množstvím zeleného čaje, který má antioxidační a omlazující účinky.

Jistě jste si také všimli, že Asiatky mají krásné, lesklé vlasy – je to tím, že jedí velké množství ryb, na talíři je u nich najdete prakticky denně. Ty obsahujé velmi důležité prvky a minerály, které přispívají ke zdravým vlasům a nehtům.

Navíc také jedí minimálně pečivo, místo toho snídají třeba rýži opět se zeleným čajem.

Minimum stresu

Také se pořád za něčím honíte? Máte pocit, že nic nestíháte a že vás čeká ještě tolik úkolů? Spát chodíte pozdě a ráno jste nevyspalí a bez energie? Chyba! Ačkoliv jsou Asiati velmi pracovití, nezapomínají ani na dostatek odpočinku, péče o sebe a spánku.

Péče o svůj zevnějšek

Asiatky milují ty chvíle, kdy se o sebe mohou starat. Na druhou stranu ale nepoužívají velké množství kosmetických přípravků a drží se hesla, že méně je více. Ví, co je dobré a toho se drží. Třeba takový arganový olej. Používají ho na vlasy i na pleť a rozhodně i díky tomu jsou tak krásné.