BLOG

Znáte rozdíl mezi pomádou, gelem a voskem?

28. 10. 2018Určitě si pamatujete na film Pomáda. Muži měli perfektně upravené vlasy a sám Danny, hlavní protagonista, neustále chodil s hřebínkem. Úprava vlasů u mužů není nic zvláštního a sahá daleko, daleko do historie. Aby vlasy držely na místě, pánové si odjakživa pomáhali různými přípravky.  Pojďme se podívat na to, jaký je rozdíl mezi vlasovými gely, pomádami a krémy.

Pomáda na vlasy

Pomádou se nazývají takové přípravky, které dokáží vytvořit perfektně uhlazený, lesklý účes. Vezmete-li si třeba gel, ve vlasech zaschne, kdežto pomáda zůstává vlhká. Zanechává na vlasech přirozený vzhled a ty nejsou drsně ztvrdlé. To je skvělé například v případě, když máte během dne náladu na změnu účesu. Přečešete a vlasy budou držet.

Na trhu najdete dva druhy pomád – jeden je založený na bázi oleje a vosku, které mají logicky vyšší míru lesku na výsledném účesu. K jejich vymytí je potřeba velmi kvalitní šampón, protože jak ze složení vyplývá, olej vlasy velmi mastí a jde hůře smývat. Také není dobré chodit spát s napomádovanými vlasy. Každodenní mytí ale může vlasy vysušovat a přispívat k jejich ničení, není proto od věci používat alespoň jednou týdně kvalitní balzámy či masky na vlasy.

Pomády na bázi vody fungují téměř stejně, ale k vlasům jsou šetrnější a pro jejich vymytí není potřeba šampónu. Mínusem je, že vlasy neumí zafixovat až tak pevně.

Vosky na vlasy

Vosky na vlasy jsou taktéž velmi oblíbené. Stejně jako pomády na vlasech neztvrdnou, ačkoliv dodávají vlasům lesk. Nicméně ve srovnání s pomádou fixují o trochu slaběji.

Stylingové krémy

Jak už název napovídá, tento vlasový přípravek je krémovité konzistence, narozdíl od vosků či pomád, které jsou pevné. Stylingové krémy se hodí například pro úpravu nepoddajných, vlnitých vlasů. Hluboce je hydratují, zároveň i fixují a dodávají objem.

Gely na vlasy

Kdo by neznal vlasový gel? Je totiž nejrozšířenějším prostředkem pro pánskou úpravu vlasů u nás a pravděpodobně i ve světě. Gely způsobují ztvrdnutí vlasů a velmi účinné zafixování. Je proto tedy potřeba to s gelem příliš nepřehánět, aby vlasy nepůsobily „rozkouskovaně“ a nevzhledně vzhledem k účinkům gelu. Pokud chcete nagelované vlasy upravit, nezbývá nic jiného, než je umýt a znovu upravit. Užívání gelu by rozhodně nemělo být každodenní záležitostí, protože není pro vlasy příliš bezpečné.

Co nejraději používáte vy? Podívejte se na naši nabídku stylingových přípravků a vyberte si ten nejlepší pro vaše vlasy!