BLOG

Vaše vlasy potřebují vzpruhu? Dopřejte jim zázračné účinky arganového oleje

24. 08. 2018V minulém článku jste se dočetli o tom, jak se arganový olej používá v péči na tělo a dnes navážeme tím, jak ho používat na vlasy. Jak už jsme psali, již samotná výroba arganového oleje je velmi pracná. Vyrábí se tak, aby byly uchovány všechny cenné látky, které dokáží obnovit poškozené vlasy.

Jak dokáže arganový olej pomoci vašim vlasům?

Po nanesení arganového oleje na vlasy působí celoplošně, vezměme si to tedy pěkně popořádku. Pokud není v pořádku vlasová pokožka, logicky nemůže být v pořádku ani zbytek vlasu. Je-li plně vyživená, je schopná produkovat zdravé, silné vlasy, od kořínků až ke konečkům. Arganový olej je bohatý na vitamín E a mastné kyseliny, které jsou pro vlasy velmi důležité. Někteří jedinci se dokonce potýkají s takovými problémy, které se sice týkají vlasové pokožky, ale nejsou na první pohled vidět. Může jít o lupénku či různé vyrážky na pokožce. A i s tím si arganový olej dokáže poradit.

Pokud arganový olej nanesete na celou plochu vlasů, ty je nasají a hloubkově vyživí. Během pravidelného používání uvidíte, že se z beztvarých vlasů stane hříva plná pevných, lesklých vlasů.
 

Dalším problémem týkající se vlasů jsou konečky. K tomu, aby byly zdravé, je potřeba je pravidelně zastřihovat. Tím odstraníte lámající se nevzhledné konce. Víte ale, že díky arganovému oleji právě takovému lámání zabráníte? Pokud bude vlas silný, projeví se to právě na vzhledu – vlasy nebudou suché a lámavé, nebudou šustit a místo vlasů nebudou připomínat seno.

Použití arganového oleje na vlasy

Vlasy umyjte tak, jak jste zvyklí, můžete třeba použít revitalizující šampón z naší řady Argan Therapy. Opláchněte ho dostatečným proudem vody a ručníkem vysušte, aby byly vlasy pouze vlhké. Nyní aplikujte na vlasy malé množství arganového oleje a pečlivě rozetřete. Vlasy můžete zabalit do fólie či do ručníku pro větší koncentraci tepla. Nechte působit alespoň hodinu a vlasy znovu umyjte šampónem.

V naší nabídce najdete čistě přírodní produkty, kromě samotného bio organického oleje také elixír na vlasy s obsahem arganového oleje či vlasové sérum. Alespoň jednou týdně doporučujeme aplikovat vlasovou arganovovou masku. Podívejte se na kompletní nabídku výrobků z řady s obsahem arganového oleje.