BLOG

Jak pečovat o ruce

12.04.2018Ruce jsou naší vizitkou, péči o ně nepodceňujte. Jsou jedny z nejdůležitějších částí našeho těla. Když pomineme jejich funkci, jsou první, na čem se projevuje věk. Během zimy přichází jak ruce, tak nohy do největšího kontaktu s chladem a také se to na nich projevuje. Je tedy nutné je chránit, neboť nic nepůsobí horším dojmem než suché a popraskané ruce. Dopřejte svým rukám kompletní péči díky prostředkům z naší nabídky.

Každodenně jsou naše ruce vystavovány vnějším vlivům, jako je například namáčení, omývání, sluneční záření či chlad. Kůže je nejcitlivější na hřbetech rukou, neboť je tenká a v podkoží se vyskytuje pouze minimum tukové tkáně, tudíž rychleji stárne. Dlaně hůře absorbují jakoukoliv vlhkost, jelikož jsou více pokryty pojivovou tkání bez mazových žláz a chloupků.

Základem péče o ruce tedy musí být ochrana před vysoušením a dostatečná hydratace.

Jak pečovat o ruce

Jakmile klesne teplota, automaticky dochází k vysušování vrchní vrstvy pokožky. Je to dáno i tím, že se pokožka méně mastí a tím se snižuje její obranyschopnost. Pokožka také velmi trpí tím, jak lidé přechází z tepla do zimy. K podráždění pokožky dochází i při častém mytí rukou. Tím, jak si v zimě myjeme studené ruce, abychom odstranili choroboplodné zárodky, naše ruce velmi vysušujeme. Kombinace horké vody a mýdla totiž poškozuje povrch pokožky, což má za důsledek právě vysušování. Proto je vhodné po každém mytí rukou vždy nanést na pokožku ochranný krém.

Peeling pomáhá odstranit odumřelé buňky

Ke zjemnění pokožky na rukou může pomoci i pravidelný peeling. Je to velmi jednoduché. Peeling Solenne se nanáší na kůži bez nutnosti použití vody a tudíž nedochází k dalšímu vysušování rukou. Po použití ho není potřeba oplachovat. Nezpůsobuje žádné nežádoucí reakce, a to ani u citlivé kůže. Obsahuje vitamín E, kapsle a speciální peeling, které dohromady jemně čistí nečistoty a zabraňují stárnutí pokožky.
Bambusové máslo, které je v peelingu také obsaženo, je přírodní hydratační a protizánětlivé složka, která pomáhá kůži zůstat hydratovaná po celý den; rychle se vstřebává do pokožky, poskytuje přirozenou vlhkost a hedvábný dotek.

Na hloubkovou regeneraci

K ošetření nehtů a regeneraci rukou nabízíme suchou manikúru, se kterou budou vaše ruce a nehty zdravé a plně vyživené.

V krému obsažený vitamín F forte pečuje o vaše nehty, eliminuje jejich praskání, lámání a olupování způsobené vnějšími faktory. Bambusové máslo pokožku rukou hydratuje. Mikroten a teplo zlepší vstřebávání tukovitých látek, proto jsou ke krému přiloženy i rukavice, které ve spojení s krémem připraví vaše nehty a kůžičku k manikúře bez potřeby předchozího namáčení, což opět snižuje jejich další vysoušení. Tím, že ruce nemáčíte, aktivní látky tak působí mnohem delší dobu a intenzivněji. Tímto způsobem se ošetřená pokožka zjemní a zlepší se celkový vzhled rukou.

Nezapomínejte ani na nehty

Vždy pamatujte na to, že stejnou pozornost jako pokožka rukou si zaslouží i nehtová lůžka a kůžička okolo nich. Použít můžete krém na ruce, který vmasírujete nejen do dlaní a hřbetů. Do do jemné kůžičky v okolí nehtů vmasírujte speciální olej na nehtovou kůžičku nebo nehtový balzám. Ten lze vmasírovat i těsně před spaním.

Zdravý nehet roste průměrnou rychlostí 2-3 mm za měsíc. Růst nehtu nepřímo ovlivňuje nedostatek aminokyselin, minerálů a vitamínů (A, B a E) v organismu. Pokud má nehet nedostatek vody či některého z minerálů, pak nejčastěji dochází k jeho lámavosti. Proto je dobré používat výživné krémy, které se postarají nejen o dostatečnou hydrataci, ale pomohou nehtu i s výživnými látkami. Krém na ruce Solenne dodává vašim rukám jak potřebné vitamíny, tak hebkost.

Nehty upravujte pomocí pilníku, a to do stejného tvaru a stejné délky. Při pilování postupujte od krajů nehtu ke středu. Kůžičku okolo nehtů nikdy neodstřihávejte, ale u kořene nehtu zatlačujte k okraji pomocí bambusové tyčinky. Na nehtovou kůžičku naneste nehtový balzám, který nehty vyživuje a udržuje jejich vitalitu a zdravý vzhled. Díky jeho speciálnímu složení lze použít po manikúře a pedikúře a aplikovat pod lak na nehty.

Aby vám krásné a pěštěné ruce vydržely co nejdéle, chraňte je při práci s chemickými přípravky, ale i před špínou či saponáty gumovými rukavicemi.