BLOG

Péče o vlasy na podzim

11.07.2019Léto je za námi a vy jste už dávno uklidili letní přípravky na vlasy do skříňky. Chlorovaná voda ani slunce teď zpravidla nehrozí, pokud se nevydáte někam na dovolenou, proto je potřeba dát vlasy po létě do pořádku a připravit je na nadcházející zimu.

Regenerujte!

Podzim je skvělým obdobím, které se hodí především pro hloubkovou regeneraci vlasů. Nejen, že se musí dát dokupy po proběhlém létě, ale zanedlouho budou muset čelit náporům mrazu.

Pokud jste péči o vlasy přes léto trochu zanedbávali, pak si na ně zkuste sáhnout. Jsou suché, lámavé a mají daleko do těch krásných, zářivých vlasů z televizních reklam? Je potřeba je tedy pořádně uzdravit.

V naší nabídce najdete spoustu hydratujících přípravků, které vám v této léčbě pomůžou. Mezi ně patří například šampon na vlasy s hedvábným proteinem. Ten vám zajistí hloubkovou hydrataci, kdy se dovnitř vlasu dostanou veškeré vitamíny, ale vlasy nezatíží.

Opatrní však buďte, pokud máte jemné vlasy. Ty by mohly mít z takové dávky hydratace šok, proto je potřeba dávkovat postupně. Hydratační šampón tedy nanášejte ve velmi malém množství a klidně ho v dlani zřeďte s vodou.

Na křehké vlasy opatrně

Křehkost vlasů může způsobovat hned několik faktorů. Již zmíněné léto a sluneční záření nebo třeba časté fénování, žehlení či kulmování. V tomto případě je dobré vlasy ošetřovat pravidelně keratinem, podívejte se na naši nabídku keratinových výrobků.

Jen samotný šampón ale nestačí. Vlasům je třeba dodávat i šťávu v podobě vyživujících sér a masek. Naše vyživující sérum vlasy nezatěžuje, takže nebudete mít pocit splihlosti, ale již po pár použitích uvidíte, že se kvalita vlasů hodně zlepšila. 

Zvlhčujte

V žádném případě se nebojte olejíčků a masek, protože jsou tím pravým ořechovým, co na podzim potřebujete. Jen tak vlasy napumpujete a dodáte jim to, co potřebují. Díky olejům vlasy také nebudou poletovat a elektrizovat.

Co se masek týče, zapomeňte na ty z drogerie. Jsou totiž plné silikonů, jen by vlas obalily, ale nepomohly tak, jak mají, tedy vnitřně.

A nakonec rady, které určitě všichni znáte: Nechoďte spát s mokrou hlavou, vlasy nefénujte, pokud to není nutné, vyhýbejte se také žehlení a rozčesávání mokrých vlasů. Vlasy vám za to poděkují!