BLOG

10 pánských tipů k odstraňování ochlupení

23. 05. 2019V dnešní době rozhodně není žádná ostuda, když si muži holí jakukoliv část těla. A jestli patříte mezi ně, pojďte se podívat, jak odstraňování chloupků ještě více zefektivnit.

Pořádně připravte kůži

Před tím, než začnete kůži zbavovat nechtěných chloupků, měli byste připravit kůži. Jak konkrétně? Snadno – udělejte si třeba peeling – tím zbavíte pokožku odumřelých buněk a také zabráníte zarůstání chloupků. A jako bonus přinášíme i informaci i o tom, že když bude pokožka pořádně vyčištěná, bude vás odstraňování chloupků méně bolet!

Nepřehánějte to s obočím

Upravené obočí je základ, ale dejte pozor, abyste to nepřehnali! Jednoduše následujte tyto tři triky a máte vyhráno:

Odstraňování chloupků mezi kořenem nosu – kde byste měli přestat? Představte si u kořene nosu imaginární linku, například k němu přiložte tužku a rozhodně netrhejte za ní, naopak vytrhejte jen přebývající chloupky.

Vezměte si do rukou malé nůžky a přistřihněte veškeré chloupky, které jsou prostě moc dlouhé. Na pomoc si můžete vzít i malý hřebínek, kterým délku snadno změříte.

Doma trhejte vždy pouze ty chloupky, které jsou příliš mimo linii vašeho obočí. Nic navíc.

Předtím, než něco použijete, vyzkoušejte to!

Vždy, opravdu vždy předtím, než použijete depilační krém, ho nejdříve vyzkoušejte na malé ploše vašeho těla, například na ruce. Tím předejte nechtěným alergiím a vyrážkám.

Než aplikujete vosk, zkontrolujte jeho teplotu

Pokud by byl totiž vosk příliš horký, mohli byste se velmi vážně zranit. Pokud by byl ale naopak moc studený, mohlo by být náročné ho pořádně aplikovat. Doporučená je teplota mezi 37° až 40° C. A jestli nemáte po ruce teploměr, nezoufejte. Jednoduše naneste trochu vosku na předloktí a pokud je teplota snesitelná, můžete ji nanést i na ostatní místa.

Pleť zvlhčete až po odstranění chloupků, ne předtím

Mastná textura hydratačních přípravků zabraňuje tomu, aby se přípravky dostaly přímo na kůži. Odstraňování chloupků nicméně poškozuje kůži a dělá ji extra citlivou, takže změkčující, hydratační krém je po odstranění chloupků naprosto nezbytný, aby kůži hydratoval a obnovil její funkci. Zároveň takové krémy zabraňují nechtěnému zarůstání chloupků.

Nevytrhávejte si chloupky ve stejný den, ve který máte důležitou akci

Ať už je to svatba, rozhovor, párty na pláži nebo rodinná oslava, na které musíte vypadat prostě skvěle, pravděpodobně se nechcete ukázat s červenou, podrážděnou kůží. Dopřejte své kůži alespoň 48 hodin klidu poté, co budete chloupky odstraňovat.

Po odstranění chloupků se nevystavujte slunci

Počkejte alespoň 24 hodin! Poté, co odstraníte chloupky, bude pokožka velmi citlivá na UV záření a jeho účinky (sluneční spáleniny, pigmentové skvrny a další). Jestli ale opravdu musíte jít ven, použijte opalovací krém s vysokým SPF faktorem.

Nepoužívejte peelingy ani parfémy

Jak už jsme psali v odstavci nahoře, pokožka je po odstranění chloupků velmi citlivá, proto ji opravdu ochraňujte od kosmetických přípravků.

Nečekejte příliš dlouho

Čím delší a silnější jsou chloupky, o to víc vás bude ostranění chloupků bolet. Netrpte, když nemusíte. Pokud navíc budete čekat příliš dlouho, hrozí, že chlup spíše zlomíte, než že ho odstraníte i s kořínkem, což by znamenalo, že budete muset odstraňovat ještě dříve než obvykle.

Neholte se

Nemyslíme nikdy, ale rozhodně se neholte mezi depilacemi. Odstraňování chloupků totiž oslabuje folikuli, díky čemuž jdou vytrhnout mnohem snadněji. Naopak holení chloupky zdrsňuje, a proto je jejich vytrhávání nakonec ještě bolestivější a může způsobovat zanesné póry.

Doporučujeme:

Podívejte se do našeho e-shopu na produkty, které usnadní vaši depilaci!