BLOG

Pěna a žiletka vousům nestačí. Dopřejte jim prospěšné oleje!

02. 05. 2019Možná si myslíte, že péče o vousy vlastně není vůbec potřeba. Stačí je přece oholit, provonět kolínskou a je to. Jenomže vousy jsou stejné jako vlasy nebo pleť – potřebují pravidelnější péči, aby vypadaly dobře a byly zdravé. A týká se to nejen vlasů – i pokožka v oblasti vousů totiž trpí, pokud se jí nedostává pravidelné péče.

Jistě už jste zaznamenali kosmetické oleje. Používají se na celé tělo, nejoblíbenější jsou na vlasy a pleť, které dokáží perfektně prozářit. Jejich benefity jsou k nezaplacení a stejně tak se dají úžasně aplikovat i na vousy.

Benefity použití olejů na vousy:

Tak, už jste se dozvěděli, proč by bylo dobré oleje na vousy používat, ale ještě by bylo dobré si říct jak.

Jejich použití nemusí mít vůbec žádnou souvislost s holením, jde o skvělý pečující prostředek, který můžete používat v rámci své péče o zevnějšek.

Oleje používejte při večerní hygieně vždy, když si opláchnete obličej. Pamatujte si totiž, že jakékoliv oleje mohou přijít pouze na vlhkou pokožku, jinak by ji vysušovaly. Ještě lepší je si dát sprchu, aby se vám otevřely póry a olej se do pokožky lépe vstřebal.

Poté si dejte pár kapiček na prsty a jemně protřete. Naneste na vousy a pečlivě rozetřete. Vmasírujte a užívejte si pocit skvělé relaxace. Pokud máte plnovous, nebojte se použít hřeben, aby se olejíček dostal opravdu všude.

A jestli si nejste jistí s tím, jaký olej použít, podívejte se k nám na eshop. Najdete zde například olej před holením, který obsahuje speciální složení, které změkčuje vousy. Usnadňuje holení a chrání pokožku před poraněním od holícího strojku nebo žiletky. Oleje z hroznových semen, jojoby, brutnáku, avokáda a sezamu hydratují a zjemňují pokožku.

V nabídce máme také olej po holení, který obsahuje vyváženou kombinaci arganového, mandlového, jojobového a kokosového oleje. Arganový olej hydratuje, mandlový olej posiluje, jojobový olej vyživuje a kokosový olej dává lesk.