BLOG

Základní chyby, které mohou pokazit celou vaši manikúru. Vyhněte se jim!

25. 04. 2019Vyhradila jste si chvilku pro sebe, vykoupala jste se, nalila sklenku vína a těšíte se, jak si uděláte manikúru, abyste vypadala prostě skvěle. Ale ouha, něco se pokazilo a vaše snaha je ta tam. Poradíme vám, jak na to, aby byla manikúra prostě perfektní za každých okolností.

Sloupáváte si lak

Jste ve stresu, tak si začnete sloupávat lak? Chyba! Místo toho raději použijte odlakovač, prootže jinak byste svým nehtům mohli velmi uškodit. Spolu s tím, jak lak slupujete, totiž slupujete také přirozenou ochrannou vrstvu nehtu. Ty se tak stávají slabší a snadněji zranitelnější.

Protřepáváte lahvičku s lakem na nehty

Stává se to velmi často, protože jen málo lidí je informováno o tom, že lahvičky s lakem na nehty by se vůbec neměly protřepávat. Tak totiž vznikají malé bublinky, které byste mohly přenést na nehty a tím si pokazit celou manikúru. Abyste předešli tvorbě těchto bublinek, vezměte si lahvičku do dlaní a několikrát ji protřete sem a tam, jakobyste si chtěly zahřát ruce třením. Tak se smíchá barva a zároveň nevzniknou žádné nevyžádané bublinky.

Loupete si kůžičku

Další běžná a přitom zbytečná chyba. Kůžička okolo nehtu slouží jako ochranná bariéra před bakteriemi, které by se jinak dostaly do nehtu. Proto byste se měli vyvarovat loupání kůžičky, které často vzniká ze stresu nebo jde prostě o špatný návyk. Místo toho se ji snažte změkčovat různými krémy nebo olejíčky určenými právě na kůži okolo nehtů. Skvěle funguje i trik, kdy na pár minut namočíte prsty do horké vody a potom ji jemně dřívkem zatlačíte zpět

K nápravě chyb používáte vatové tampónky

Určitě to známe všechny. Trošku jste přetáhla a potřebujete odstranit přebytek laku. Sáhnete po vatovém tampónku a snažíte se škodu napravit. Stačí ale jediný pohyb a vata z tampónku se může přilepit k laku. Pak nezbývá nic jiného než celý nehet odlakovat a začít znovu. Místo toho používejte korekční tužku určenou právě pro tyto účely.

Neaplikujete podkladovou bázi

Podkladová báze je důležitá, protože posiluje nehet a vyrovnává ho, takže lak, který aplikujete následně, vypadá prostě skvěle. Zároveň zabraňuje tomu, aby barevný lak způsobil žloutnutí nehtů. Tento krok byste tedy neměli přeskakovat!

Své ruce dostatečně nepřipravujete na lakování

Předtím, než aplikujete lak na nehty, měli byste své ruce důkladně připravit. Ruce omyjte a vlhčete. Potom dřívkem jemně upravte kúžičku kolem nehtu. Tím, že ruce pečlivě připravíte, bude lak držet mnohem déle a všichni budou vaše ruce obdivovat.