BLOG

Jaro je tu, vrhněte se na jarní očistu!

04.04.2018Také máte jaro spojené s novým začátkem? Stejně jako zvířata, i lidé mají často pocit, že se na jaře znovu probudili, zametají stopy a čistí, co se dá. Výjimkou není ani péče o sebe. Věnujte chvilku přípravkům, které denně používáte a udělejte si v nich pořádek.

Seznamte se

Nežertujeme! Pokud jste „sběrači“ a doma schraňujete kde co, brzy můžete ztratit přehled o tom, co tedy vlastně máte. Vytahejte ze skříní a zásuvek vše, co máte a položte to na jedno místo. Do ruky berte kousek po kousku a začněte třídit. Vlasy na jednu stranu, péče o pleť na druhou. Tak vznikne několik kupiček, na které se teď soustřeďte. Opět vezměte lahvičku po lahvičce a rozdělujte na další kupičky. Ideálně „darovat“, „vyhodit“ a „nechat“.

Co darovat? Třeba to, co není prošlé a máte to několikrát. Sešlo se vám za poslední dobu několik šampónů? Dostali jste k Vánocům spoustu sprchových gelů? Tak je pošlete dál, kamarádka nebo babička za ně bude určitě vděčná. Anebo už těch kosmetických přípravků máte tolik, že jsou prošlé? Nesnášíte vůni jahod, ale vlastníte kosmetickou sadu právě s touto vůni? Pryč s tím. A zbytek si ponechte, ale pamatujte na to, že není potřeba kupovat další věci, dokud vše, co teď máte, nespotřebujete. Zároveň si napište seznam toho, co vám v koupelně chybí a dokupte, vsadit můžete třeba na přípravky z našeho e-shopu Zozany.

Ukliďte

Když už máte všechno venku ze skříněk, důkladně je vytřete, vyperte kapsáře a kosmetické taštičky, košíčky a všechny dekorace, které v koupelně máte. Nezapomeňte očistit také kosmetické nástroje jako štětce, vydezinfikujte pinzety a vše, co běžně používáte.

Zpět na místo

Než všechno vrátíte zpět, zkuste si ve všem udělat nějaký systém. Není třeba věci do skříněk jen tak halabala naházet, zkuste si to prostě udělat hezčí: použijte různé dózy a dekorativní košíčky, uvidíte, že to bude vypadat lépe.

Odměňte se

Za to, že jste všechno tak perfektně zvládli, se teď odměňte. Kupte si něco nového, co se podívat na něco k nám do e-shopu?