BLOG

Nechte si poradit, jak na krásná chodidla

28. 03. 2019Teplé počasí je tu a s tím ruku v ruce přichází i nenápadné pokukování po otevřených botech, které by se skvěle hodily k sukni z podzimního výprodeje. Ale když se podíváte pozorněji, zjistíte, že s těmi otevřenými boty budete muset ještě chvíli počkat, protože vaše nohy ještě nejsou na léto připravené.

Neupravené nehty nebo ztvrdlá kůže nejsou příliš reprezentativní. Kromě toho, že v žádném případě nevypadají hezky, mohou být i zdravotně nebezpečné. Hrozí totiž větší riziko tvorby plísní a různých infekcí.

Jak na domácí pedikúru?

Nejlepší samozřejmě je, pokud navštívíte profesionální pedikérku, která vám dá chodidla do pořádku. I přesto je ale dobré se nohám času od času věnovat i doma.

Ze všeho nejdříve odstraňte lak na nehtech, aby se daly lépe vyčistit a abyste si mohla po nové pedikúře nalakovat nehty nově.

Udělejte si vodní lázeň. Do lavoru dejte vlažnou vodu, přidejte citrónovou šťávu a nohy do lázně ponořte. Tím se kůže i nehty změkčí a lépe se připraví na následnou péči.

Nyní si vezměte pomerančové dřívko, kterým prst po prstu odstraníte přebytečnou kůžičku.

Pokud vás také trápí ztvrdlá kůže na nohou, nezapomínejte ji také praidelně promašťovat, klidně 2x-3x týdně. K tomu nabízíme pedikérskou sadu, kterou si jednoduše navlečete na nohy. Takto zabalené nohy si můžete promasírovat, nebo o to klidně požádejte partnera a spojte příjemné s užitečným.

Po masáži nechte sadu ještě nějakou dobu působit, ideální stav je večer u televize nebo klidně i přes noc. Tak se krém do kůže vsákne a pěkně ji promastí – uvidíte, že to pocítíte hned ráno.

Zapomínat byste neměli ani na peeling nohou – ten obrousí kůži od starých, odumřelých buněk a rozajsní vaši pokožku.

Obruste to

K tomu, aby zmizela suchá kůže, ale jen pravidelné promazávání nestačí. Je potřeba nohy pravidelně obrušovat. V současné době máte na výběr z velkého množství pomůcek, pemza nebo elektrické pilníky pomohou udržovat nohy, především paty, hladké. Nejlépe však poté, co je profesionálním skalpelem namokro obrousí pedikérka.