BLOG

Knírek u žen? Není problém!

21. 03. 2019Knírek bohužel není jen záležitostí mužů, ale i žen. Říká se, že ženy s knírkem jsou vášnivé, podívejte se třeba na malířku Fridu. Ani to vás nepřesvědčilo v tom, abyste pyšně chodila s porostem nad rtem? Tak se ho zbavte!

Co způsobuje nadměrný růst chloupků?  

Růst chloupků je vlastně přirozená věc, chloupky rostou všem, některým méně, některým více. Blondýnky mají chloupky světlejší a brunetky tmavší, takže jsou prostě více vidět. Zároveň je důležitý věk – čím starší žena je, tím více se ochlupení nad rtem objevuje, zatímco například chloupky na nohách řídnou. Za vším stojí samozřejmě hormony.

A právě hormony se mění především v těhotenství a po porodu, kdy mohou chloupky růst jako splašené.

Jak chloupky odstranit?

Dejte si do pořádku hormony

Využít k tomu můžete různé přírodní prostředky, například čaje a další bylinky. Také vám pomůže váš gynekolog, pokud vám předepíše určitý druh antikoncepce, která nejen, že chrání před početím, ale zároveň dokáže zmírnit růst ochlupení.

Strojek nechte stranou!

V žádném případě chloupky neholte. To, že by zhoustly, je sice fáma, ale od té doby by rostly stejně dlouhé a vypadalo by to prostě hůř.

Pinzeta

Doma se můžete účinně zbavit chloupků pinzetou, ale bolest je opravdu velká, protože kůže nad horním rtem je velmi citlivá. Navíc nejlze vytrhnout všechno naráz, ale trháte chloupek po chloupku zvlášť. To je spolu s bolestí hrůzostrašná představa.Pokud ale máte chloupků jen málo, rozhodně je pinzeta tím pravým.

Depilace

Vosky jsou rychlým, šetrným a bezpečným způsobem, jak se nechtěných chloupků zbavit. Máte dvě možnosti – buď se svěříte do rukou profesionála, nebo to zkusíte sami. Kosmetičky přesně ví, kam sáhnout a jak co udělat. Nejdříve nahřejí vosk ve speciální rozehřívací lázni, nanesou ho na ochlupené místo a trhnou. Potom znovu použijí vosky na místě, kde ještě chloupky zůstaly.

Doma by s tím mohl být trošku problém. Ani ne tak s aplikací vosku jako se samotným trhnutím. Zhruba na sekundu totiž pocítíte ostrou bolest a kdo by ji sám sobě rád způsoboval, že? Navíc pokud špatně trhnete, mohla byste si utrhnout i kus kůže nebo způsobit vyrážky či podráždění.

Vosk však není vhodný pro každého – pokud máte citlivou pokožku nebo máte v místě růstu chloupků vyrážku nebo akné, rozhodně vosk nepoužívejte.

Laser

Laser je sice dražší, pro mnohé i bolestivá, ale za to trvalá záležitost. Předtím, než se někomu svěříte do rukou, si ale dobře prověřte ty, kdo odstraňování chloupků provádí, mělo by jít o profesionály. Je dobré také vědět, že je třeba absolvovat několik sezení, než bude celá akce hotová.