BLOG

Vše, co jste potřebovali vědět o vousech

21. 02. 2019Už malí kluci tajně touží po tom, aby jim konečně narostly vousy. Na holou tvář nanášejí holící pěnu a předstírají, že se holí. A když to konečně přijde, když se objeví první vousy, chlapci neví, co s nimi. Někomu rostou hodně, někomu málo. Pojďme se podívat na to, čím to je a co růst vousů ovlivňuje.

To, jak rychle a v jakém množství vousy rostou, je vlivněno několika faktory. Tím prvním je samozřejmě genetika a tím druhým zase hladina hormonu testosteronu. Podívejte se tedy na svého tatínka a hned budete vědět, jak jste na tom.

Testosteron, jak už určitě víte, je mužský hormon, který mí za následek to, jak mužsky působíte. Hlas, ochlupení,... Ne nadarmo se říká, že z některých mužů testosteron prostě stříká. Testosteron tedy ovlivňuje to, jak moc vám vousy rostou.

Můžu nějak ovlivnit růst vlasů?

Minimálně. V předchozích článcích jsme se již věnovali tomu, jak se o vousy správně starat a stále si trváme na tom, že skvělá péče = skvělé vousy. Ani tou nejlepší kosmetikou ale neovlivníte to, jak mc vousy porostou. Neexistuje zkrátka žádný trik na to, jak podpořit růst vousů.

Pokud máte to štěstí a vousy vám rostou záludnou rychlostí a jsou husté, nezbývá než se radovat a velmi dobře se o ně starat.

Používejte kvalitní přípravky, v našem eshopu jich nabízíme víc než dost. Nezapomeňte ani na správné holení.

Češte se!

Tentokrát nemyslíme vlasy, ale vousy. A neděláme si legraci. Na vousy existují speciální hřebeny a kartáče, které nejen, že jim dodají ten správný styling, ale také z nich dokáží vyčesat nečistoty. Česání vousů by mělo být vaší každodenní rutinou.  

K tomu, aby byly vousy perfektní i na pohled, je potřeba perfektní styling. Vousy proto pravidelně zastřihávejte a používejte stylingové přípravky.

A jestli si chcete opravdu odpočinout a užít si zážitek spojený s holením, neváhejte navštívit barbershop, kde se o vás perfektně postarají.