BLOG

Pět tipů na to, jak udělat vaše vlasy mnohem objemnější

14. 02. 2019Ruku na srdce. Kolik peněz už jste utratili tím, že jste nakupovali nové a nové prostředky, které té krásné dámě v reklamě udělaly perfektní vlasy a vy jste naivně doufaly, že výsledek bude stejný i u vás? Asi hodně, že? Pojďte si přečíst pět tipů na to, jak své vlasy udělat mnohem silnější bez nesmyslného utrácení peněz.

Myjte si vlasy tak, jak máte

Představte si sami sebe ve sprše: jak si myjete vlasy? Nanesete si šampón na celou hlavu, napěníte, smyjete šampón a na celou hlavu nanesete kondicionér. Je to tak? A to je právě špatně. Šampón stačí nanášet na kořínky vlasů, kondicionér zase na konečky. Tímto se nebude narušovat přirozená tvorba mazu a vlasy se budou léčit přesně tak, jak mají.

Naučte se tupírovat jako profík

Tupírování si většina z nás spojuje s osmdesátými léty, ale ve skutečnosti jde o super trik, jak dodat svým vlasům objem. Jen je potřeba vědět, jak na to, a to nepůjde bez kvalitního tupírovacího hřebenu. Na temeni hlavy si prameny rozdělte do několika tenkých pramenů a učešte je. Až bude hotovo, začněte tupírovat. Jeďte hřebenem proti směru růstu. Dělejte jeden pohyb od kořínků až ke konečkům. Až bude hotovo, můžete vlasy nalakovat, aby déle vydržely natupírované. Potom doupravte rukama tak, jak potřebujete.

Fénujte správně

Určitě to znáte – ráno spěcháte, jen tak tak se stihnete nasnídat, ale s mastnými vlasy jít do práce prostě nemůžete. Tak si je narychlo umyjete, vyfénujete a jdete. Pokud chcete svým vlasům dodat objem, můžete toho docílit i správným fénováním. Vlasy si umyjte a fénujte, ale ne úplně dosucha. Až budou z 85 % suché, udělejte si na temeni hlavy velký drdol, ideálně co nejblíž čelu. Takto nechte doschnout, zhruba 15 minut, mezitím se třeba namalujte. Až si gumičku sundáte, vlasy budou vypadat velmi, velmi objemně. Pokud chcete, aby vlasy takto objemné vydržely co nejdéle, nechte si vlasy v drdolu klidně ještě déle.

Vrstvěte

A nyní nemyslíme oblečení, ale vlasy. Až budete příště u kadeřníka, zeptejte se, jestli by vám mohl vlasy prostříhat tak, aby měly několik vrstev, ne jednu délku. V takovém případě, pokud mají vlasy jednu délku, jsou totiž stahovány dolů a nemají šanci jakýkoliv objem tvořit. Proto si nechte na hlavě ostříhat několik délek, aby na sobě jednotlivé prameny nebyly závislé a vlasy vypadaly objemněji.

Zastřihujte konečky

Zdravé konečky jsou velmi důležité pro zdravé vlasy, proto je potřeba je pravidelně zastřihovat. Pokud na to budete myslet a alespoň jednou týdně si necháte konečky zastřihnout, uvidíte, že vlasy budou vypadat mnohem lépe a budou zdravější.