BLOG

Tři jednoduchá tajemství tureckých žen, která musíte vyzkoušet

07. 02. 2019Jestli jste někdy navštívili Turecko nebo aspoň shlédli nějaký turecký film či seriál, jistě vám neunikla nesmírná krása tureckých žen. Nám, evropanům, se zdají exotické, a ještě navíc ví, jak se o sebe starat. Používají některé triky, které není těžké vyzkušet i v domácích podmínkách. A v dnešním článku se je můžete naučit!

Růžová voda

O růžové vodě jsme tu už měli speciální článek, ale je tak báječná, že ji musíme připomenout znovu. V Turecku je totiž tak oblíbená, že ji najdete opravdu v každé domácnosti. Turkyně ji používají nejen na zjemnění pleti, ale také na vlasy! Pro doma vyrobené tonikum z pravých okvětních lístků musít e pouze svařit vodu s okvětními lístky a nechat vychladnout. Poté nalijte do rozprašovače a používejte na pleť či vlasy. Nejlepší ale máte, pokud si koupíte 100%, již hotovou, růžovou vodu. Uvidíte, ž evaše pokožka bude jasná a svěží.

Jogurt

Čtete správně! Jogurt! V Turecku se jogurt nejen hojně prodává, ale také vyrábí. Podává se totiž téměř ke každému jídlu, klidně i k masu. A věřte nebo ne, dohromady je to opravdová lahoda! Jak je známo, jogurt je tělu velmi prospěšný a krásné Turkyně to moc dobře ví. A proto si ho dopřávají také externě! Používejte ho na pleť buď samotný nebo smíchaný s trochou citrónové šťávy. Také bude skvěle fungovat pro zjemnění rukou.

Depilační cukrový vosk

Jestli jste o cukrové pastě na depilaci ještě nikdy neslyšeli, o hodně přicházíte! Tento doma dělaný vosk totiž nejen, že odstraňuje nechtěné chloupky, zároveň také funguje jako peeling a odstraňuje odumřelé kožní buňky, čímž vaše pokožka nabývá svěžest a krásu. A jak na to? Jednoduše smíchejte dva hrnky krystalového cukru, ¼ hrnku citrónové šťávy a ¼ hrnku vody. To vše přiveďte k varu. Chviličku povařte, nechte vychladnout a poté nanášejte na pokožku na místa, kde chcete odstranit přebytečné chloupky. Potom strhněte v protisměru růstu chloupků. Uvidíte, že budete maximálně spokojení.

Tak co, vyzkoušíte některý z našich beauty tipů?