BLOG

Jak na zarůstající vousy či chloupky?

31. 01. 2019



Zarůstající vous či chlup je ten, který je oholen na příliš krátkou délku, otočí se zpět a místo toho, aby rostl ven, roste dovnitř. Výsledkem je nepříjemný červený pupínek. Pokud budete dodržovat následující tipy, uvidíte, že už se zarůstající vousy ani chloupky neobjeví.

  1. Správně očistěte pokožku

Protože zarostlé chloupky znepříjemňují mytí pokožky, je potřeba tomu předcházet pravidelným čištěním veškerých nečistot. Kožní maz, špína, běžné denní znečištění, mrtvá kůže,... To vše je potřeba každý den odstranit. Rán o i večer používejte čistící prostředky na pleť, které vás přesně těchto nečistot zbaví. Jednou dvakrát týdně také používejte peeling, ideálně den před holením.

  1. Pravidelně zvlhčujte pokožku

Co má společného hydratovaná pokožka se zarůstajícími chloupky? Hodně! Hydratovaná pokožka je totiž flexibilnější a vousy či chlupy tak mají snadnější cestu k tomu, jak si „prorazit cestu ven“. Proto si nezapomínejte denně mazat obličej krémem, a to jak ráno, tak večer.

  1. Vyberte si holící produkty určené pro vaši pleť

K tomu, aby se holení stalo něčím příjemným a ne noční můrou, vám mohou dopomoci produkty určené přesně pro vaši pleť. Ty by mohly totiž způsobit různé nepříjemnosti, například vyrážky. Suchá pleť totiž potřebuje naprosto něco jiného než pleť smíšená.

  1. Zvyšte prodlevu mezi holením

Stejně, jako by se vlasy neměly umývat každý den, ani holení by nemělo být každodenní záležitostí. Když necháte své vousy růst, snížíte tak pravděpodobnost zarůstání chloupků. Pokud musíte být hladce oholení kvůli práci, dejte si pauzu alespoň přes víkend nebo ve dnech volna.

  1. Před holením se osprchujte

Horká voda totiž otevírá póry, dodává pokožce elasticitu a změkčuje ji. Tak se i holení stane mnohem snadnější a příjemnější. Poku dnemáte na sprchu čas, na chvíli si na obličej přiložte teplý ručník, který poslouží stejně.

  1. Používejte žiletku správně

Povíme vám, někdy je to věda, holit se správně. Holte se vždy po směru růstu chloupků, ne proti. To by totiž způsobovalo přílišné oholení chloupku, který by měl tendence se otáčet a zarůstat. Kromě toho byste si také pravděpodobně poranili pokožku třeba pořezáním. Zároveň nezapomínejte žiletku po každém holení dobře opláchnout vodou.

  1. Neholte stejné místo několikrát

Pokud byste po stejném místě přejížděli žiletkou několikrát, oslabili byste pokožku a zvýšili riziko zarůstání chloupků. Abyste se vyhnuli potřebě holit stejné místo několikrát, holte se výhradně ostrou žiletkou, která zajistí, že budou chloupky oholené na první dobrou.

  1. Používejte produkty vhodné na holení

V našem e-shopu najdete produkty určené na holení. Nejen, že ho značně zjednoduší, ale zároveň se postarají o to, aby se holení stalo příjemným rituálem.