BLOG

Recepty na domácí kosmetiku s arganovým olejem

24. 01. 2019O arganovém oleji už jsme tu psali několikrát, ale protože na něj stále nedáme dopustit a z ohlasů našich zákazníků víme, že i oni si ho oblíbili, přinášíme další recepty na to, jak si z nich vyrobit domácí kosmetické pomocníky.

Peeling na ruce a obličej

Peeling je skvělá věc, protože dokonale obrousí starou kůži a postará se o to, aby byla vaše pokožka zdravá a prozářená.

Na peeling budete potřebovat:

Všechno smíchejte dohromady a potom jemně a pomalu masírujte dané místo, je jen na vás, zda zvolíte obličej nebo ruce. Poté smyjte vlažnou vodou a jemně osušete ručníkem. Uvidíte, jak bude vaše pleť zářit a pokožka jak na rukách, tak pleti, bude velmi jemná.

Narovnávač vlasů

Na výrobu snadného, domácího narovnávače budete potřebovat:

Začněte tím, že vlasy umyjete šampónem. Poté na ně aplikujte smíchané suroviny, kousek po kousku, nezapomeňte na žádný vlas. Až budete mít směs nanesenou, masírujte pokožku hlavy po dobu pěti minut. Tímto procesem nejen, že si zaručíte rovné vlasy, ale při masáži navíc budete mít skvělý pocit. Poté vlasy omyjte šampónem tak, jak jste zvyklí.

Sérum na jizvy po akné a strie

Arganový olej je zázrak a dokáže si poradit dokonce i s poraněním kůže tipu jizvy po akné či strie. Ačkoliv strie, pokud se již někdy objeví, již nikdy nezmizí, arganový olej je dokáže „zatáhnout“ a zmírnit.

Zde je recept na to, co budete na výrobu séra potřebovat:

Postup výroby je jednoduchý – prostě všechny olehe smíchejte dohromady, na postižené místo nakapejte tři kapky a masírujte. Tato směs má léčebné, změkčující a rozjasňující efekt na jizvy a jinak poraněnou kůži.

Děláte si také svoji domácí kosmetiku? Podělte se s námi o zkušenosti v komentářích!