BLOG

Jak v zimě hydratovat suchou pleť?

10. 01. 2019Také jste si všimli toho, že v zimě je pleť mnohem více vysušená než v jakémkoliv jiném období? Poradíme vám, jak ji dostatečně hydratovat. Je to logické – v zimě je ve vzduchu málo vlhkosti, proto je vysušená, což se projevuje například pnutím, žilnatěním nebo vyrážkami. Je potřeba tedy přirozenou vlhkost nahrazovat krémy či olejíčky. Pokud máte suchou pleť i normálně, pak budete v zimě pociťovat ještě sušší pleť.

Co způsobuje suchou pleť v zimě?

V zimě je vzduch velmi chladný a suchý, neobsahuje téměř žádnou vlhkost. Proto krev cirkuluje pomaleji a méně se produkuje maz, který je ukrytý ve vrchní vrstvě pokožky a zabraňuje tomu, aby z ní unikala vlhkost. Tak je automaticky narušena přirozená vrstva kůže, proto se stává více zranitelná a vytváří se na ní šupinky a je bledá. Někdy se také mohou objevit i výrazné žilky. Pleti totiž nedělá dobře ani to, že se neustále přesouváme z tepla do zimy.

Dejte suché pleti sbohem

Celkem logicky vyplývá, že to, co pleť nedostává zcela přirozeně, je potřeba nahradit různými krémy a oleji, které pleti tolik potřebnou vlhkost dodají. Zároveň nezapomínejte dostatečně pít, aby bylo tělo hydratované i zevnitř. Také používejte pravidelně peeling, čímž odstraníte mrtvé buňky a vaše pleť se tak rozzáří a lépe vsákne krémy.

Pravidelně větrejte

Ano ano, my víme. Je krásné přijít domů ze zimy do vyhřátého bytu, ale právě změny teplot dávají vaší pokožce pořádně zabrat. Pravidelně proto větrejte, aby se dovnitř dostal čistý vzduch. Snažte se také byt nepřetápět.

Zapomeňte na mýdlo

Pokud máte ve zvyku svou pleť omývat klasickým mýdlem, zapomeňte na to. Ještě více ttiž pokožku vysušují. Místo toho se porozhlédněte v drogériích po přípravcích určených právě pro suchou pleť.

Jezte zdravě

A samozřejmě je potřeba zmínit i staré dobré pravidlo, že to, co jíme, se odráží i na naší pokožce. Vsaďte proto na dobrou, kvalitní stravu, nezapomínejte ani na tělu prospěšné tuky, jaké najdeme v rybách, oříšcích nebo avokádu.

Uvidíte, že pokud se budete řídit těmito pravidly, vaše pleť bude vypadat mnohem lépe.