BLOG

Nikdy není pozdě na novoroční předsevzetí v péči o sebe

27. 12. 2018Ačkoliv už je dávno po prvním dni nového roku, nikdy není pozdě na to začít s různými předsevzetími. I když, ruku na srdce, slovo předsevzetí nezní moc dobře, pojďme tomu říkat raději nové zvyky. Pokud jste se rozhodli se o sebe v novém roce začít více starat, přinášíme tipy, které by vám mohli pomoci.

  1. Tekutiny

Poslední dobou se okolo pitného režimu neustále rojí různé spekulace, zda je nebo není dobré pravidelně pít, nebo to nechat až na tělo, kdy si samo řekne, že má žízeň. Pravdou ale je, že lidské tělo je ze 60 % tvořeno právě vodou a tu je potřeba neustále doplňovat. Pravidelný pitný režim má navíc vliv na to, jak vypadá naše pleť. Čím více vody, tím lepší vzhled. Denně byste měli vypít alespoň 2, 5 litru vody nebo neslazených čajů, pro lepší kontrolu si klidně dělejte čárky na papír nebo si stáhněte aplikaci, kam si budete počet vypitých sklenic zapisovat.

  1. Péče o vlasy

Jak se staráte o svoje vlasy? Jednou týdně si je umyjete a je hotovo? To je škoda! Co si alespoň jednou týdně dopřát vlasovou masku nebo zábal, vyzkoušet nový sestřih nebo alespoň nějaký nový účes? Nebojte se experimentovat, s našimi stylingovými přípravky to zvládnete raz dva a budete vypadat prostě skvěle!

  1. Čerstvý vzduch

Čerstvý vzduch v kombinaci s procházkou dokáže zázraky! Okysličí váš mozek, takže budete mít spoustu energie, navíc se vyplaví endorfiny, takzvané hormony štěstí. Kromě toho protáhnete svaly a uděláte něco pro svoji fyzičku. Každý den byste měli jít alespoň na půlhodinovou procházku na vzduch, případně se věnovat jiné venkovní aktivitě.

  1. Čistá hlava

Můžete se o sebe starat sebevíc, ale pokud nebudete čistá i duševně, projeví se to i navenek. Nezapomeňte si proto pro sebe dělat dostatek času, kdy nebudete dělat ideálně vůbec nic, případně se budete věnovat pouze tomu, co máte tak rádi, třeba čtení knížky. Nebo se namočte do horké vany, vlasy umyjte skvělým šampónem a na obličej si dejte pleťovou masku, zapalte vonnou svíčku, nalijte si skleničku dobrého vína a relaxujte. Uvidíte, že se budete cítit skvěle. Po koupeli v rozmazlování pokračujte – natřete se olejem, lehněte si na gauč a pusťte si třeba nějaký pěkný film. A nezapomeňte se postarat i o své nehty!

  1. Jezte kvalitně

Jste to, co jíte je nejen název oblíbeného pořadu, ale také holý fakt. Každá potravina, kterou pozřete, má totiž vliv na celé vaše fungování. Budete-li jíst zdravé a kvalitní potraviny, budete se také lépe cítit a lépe vypadat. Tipů na zdravé stravování je plný internet, tak směle do toho!