BLOG

Vlasy jako z muzikálu Hair? Yes!

13. 12. 2018Šampón sem, šampón tam... V téměř každém obchodě najdete desítky, ba možná i stovky lahviček s různými šampóny určenými pro různé druhy vlasů. To určitě není špatně, i když kdo dává přednost přírodním šampónům, dělá rozhodně dobře. Bylinky jsou totiž skvost. Pojďme si přečíst něco o tom, jak nám která bylinka na vlasy pomáhá!

Rozmarýn

Hmmm, také jste si vybavili geniální chuť kuřete na rozmarýnu? Tak zabrzděte, bavíme se přeci o vlasech! Rozmarýn je skutečným zázrakem v péči o vlasy, protože dokáže stimulovat jejich růst. Zároveň čistí pokožku od nežádoucích bakterií a zlepšuje krevní oběh. Tím, že proniká hluboko do pokožky i vlasů, tam dokáže pěkně čarovat a léčit.

Levandule

Když vás něco svědí, dejte na to levanduli. A to platí i o vlasech. Pokud vás svědí pokožka hlavy, je nejlepší používat levandulový olej nebo šampón, který, stejně jako rozmarýn, zároveň dokáže podporovat růst vlasů. Zároveň dokáže posilovat krevní oběh a zabraňuje tvorbě lupů.

Argan

Argan nepatří mezi typické bylinky, ale jako pečující rostlina je jedna z nejlepších na světě. Argan posiluje, vyživuje a obnovuje poškozené vlasy a znovu z nich dělá zdravé, krásné vlasy. Kromě toho má i pozitivní vliv na vlasovou pokožku.

Máta peprná

Máta je známá tím, že dokáže zázraky v podrážděném žaludku. To samé ale dokáže i s vlasy. Pořádně je vydezinfikuje a dodá jim novou sílu pořádně růst. Tím, že chladí, zamezuje pocitům svědění pokožky hlavy.

Moringa oleifera

Moringa je známá tím, že proniká hluboko do pokožky, kde „napadá“ poškozené vlasové cibulky a dává je znovu dokupy. Zabraňuje padání vlasů a regeneruje je.

Kokosový olej

Je třeba ještě kokosový olej představovat? Již několik let se drží na výsluní jako jeden z nejlepších prostředků v péči o vlasy a pokožku. Pokud si uděláte vlasovou masku z kokosového oleje, zajistíte tak vlasům stimulaci vlasových folikul, které jsou důležité pro správný růst vlasů. Zároveň zabraňuje tvorbě lupů a pokožce dodává potebné vitamíny.

Kopřiva

Největší klasikou mezi bylinkami, které se dokáží postarat o krásu našich vlasů, je kopřiva. Ta jim dodává lesk a pružnost. Navíc si perfektně dokáže poradit s mastnými vlasy. Ale pozor! Pokud máte vlasy naopak suché, kopřivě se raději vyhněte.

A jak bylinky na vlasy používat?

Jednoduše. Naše babičky to třeba dělaly tak, že v konvici svařily bylinky s vodou a až směs trošku vychladla, tak vlasy po umytí klasickým šampónem několikrát opláchly.