BLOG

Zajímavá fakta o holení

15. 11. 2018Holení je součástí každého dne u mužů, nad kterou není příliš třeba přemýšlet. Jsme si jistí, že tyhle zajímavé fakty jste ale rozhodně nevěděli!

1. V roce 1860 napsala jedenáctiletí Grace Bedell dopis tehdejšímu kandidátovi na prezidenta Abrahamu Lincolnovi, ve kterém ho podporovala v tom, aby si nechal narůst vousy. „Vypadal byste mnohem lépe, protože váš obličej je příliš štíhlý. Vousy se navíc líbí ženám, proto by jistě podporovali své může, aby pro vás také hlasovali, abyste se stal prezidentem.“ A když Lincoln nastupoval do Bílého domu, byl zarostlý vousy.

2. Během vládnoucí éry cara Petra Velikého nebylo příliš snadné nosit zarostlou tvář. Carovi totiž připadalo, že vousy jsou znakem nemoderní, již proběhlé doby a proto by měly být tváře oholené. A tak se klidně mohlo stát, že pokud šel nějaký muž po ulici s knírem, dostal tučnou pokutu.

3. Pokud jste před rokem 2000 chtěli pracovat v Domino´s Pizza, museli jste být hladce oholení. Tato pravidla se změnila poté, co zaměstnanec, který byl Sikh, zažalovat společnost za diskriminaci, protože jeho knír byl čistě náboženského významu.

4. Naopak v pruské armádě byly vousy více než vyžadované! Kolem roku 1700 museli mít všichni vojáci plnovous. A pokud jim dost vousů nerostlo, řešili to prostě tak, že si je na tvář malovali.

5. Nejstarší holičství pochází z roku 1805, je v Londýně a funguje dodnes! Tím se zapsalo do Guinessovy knihy rekordů. Když vejdete dovnitř, rázem se ocitnete v jiné době. Zaměstnanci v oblecích, z reproduktorů hraje jazzová hudba a holí se pouze klasickou břitvou.

6. Muži se holí již více než 5 000 let! Ke zkrocení svých vousů používali takové prostředky jako žraločí zuby nebo ostré mušle. Důkazem jsou například kresby na jeskyních.

7. Kdo měl ve starém Řecku bradku, ten byl považován za mužného a velmi moudrého. Pokud jste však spatřili někoho, kdo neměl bradku vůbec nebo ji měl zkrácenou, pravděpodobně se něčím provinili a jako trest jim bylo uvedeno právě zkrácení brady.

8. Pro staré Egypťany bylo holení velmi posvátnou záležitostí. A to nejen vousů! Někdy si oholili jak bradu, tak vlasy, a když bylo nejhůř, tak dokonce i obočí. Stávalo se tak například v případě, že jim umřela kočka, která byla považována za posvátnou.

A co vy, pánové, jaký vztah máte ke svým vousům? Nezapomeňte se podívat na přípravky, které nabízíme a udělat něco pro svou krásu. A vy, ženy, pokud nevíte, čím potěšit své protějšky, kamarády či pánské příbuzné, třeba si vyberete z naší nabídky balíčků!