BLOG

Dopřejte své pokožce tělový peeling!

07. 11. 2018Uklízíte doma? No jasně, že ano! A uklízíte i svoji pokožku? A rozhodně nemyslíme jen odlíčení se a sprchu. Dopřáváte svému tělu pravidelný peeling? Ne? Tak čtěte dál, řekneme vám, proč a jak byste to měli dělat.

Peeling, nebo-li exfoliace, chcete-li obrušování kůže, vaše tělo určitě uvítá. Odstraní se tím mrtvé buňky a kůže dostane prostor pro tvorbu nových. Zároveň se prokrví pokožka a bude tak hladší a zdravější. Také napomáhá s léčením celulitidy a to je rozhodně to, co každý z nás potřebuje.

Kdy a jak peeling provádět?

Na peelingu je skvělé, že se hodí úplně pro všechny, mladší i starší ročníky, pro ty, kteří mají suchou, smíšenou, normální i mastnou pleť. Pozor si však dejte na ekzémy a jiná poškození kůže. Důležité je to však s peelingem nepřehánět, abyste nepodráždili pokožku. Jednou týdně je ideální množství.

Recepty na domácí peelingy

Použití je velmi snadné – prostě smíchejte všechny suroviny dohromady a naneste na pokožku.

                                                      

Peeling na tělo:

Medový peeling

Kokosový peeling

Růžový peeling

Peeling na obličej

Vločkový peeling

Až s peelingem skončíte, opláchněte se pořádným proudem vody. Ačkoliv v sobě naše recepty obsahují olej, je vhodné nanést tělové mléko, protože je pokožka vyčištěná a připravená hydratovat.