BLOG

Pánové, víte, jak se správně starat o vlasy?

20. 9. 2018Už dávno neplatí tvrzení, že chlap by měl taky jako chlap smrdět. Naopak se o sebe čím dál více mužů stará a dává si záležet na tom, jak vypadají. Výjimkou není ani péče o vlasy. Pokud v téhle oblasti trošku tápete, pojďme si připomenout, jak dosáhnout zdravých vlasů.

Mytí je základ

Pánské vlasy jsou jiného složení než ty ženské. To ale neznamená, že nevyžadují péči! Jak často vlasy mýt záleží na tom, jaké vykonáváte činnosti. Je logické, že pokud máte zaměstnání například na stavbě, kde se práší, často cvičíte nebo denně užíváte přípravky na vlasy v podobě vosku či gelu, tak si vlasy budete oplachovat denně. Pamatujte však na to, že přílišné mytí vlasů jim škodí a mají tendenci se více mastit.

Pomoc, padají mi vlasy!

„Můj táta má plešku, tak ji asi budu mít taky,“ říká spousta mužů a tím to považuje za ukončené. Chyba! Vypadávání vlasů je dáno nejen geneticky, ale záleží i na hormonální rovnováze. Pokud není v pořádku, vlasy budou padat. Největší roli hraje hormon testosteron. Pokud je ho v těle hodně, oslabuje vlasové kořínky, které se neudrží v pokožce a vypadnou. Zaměřte se proto na srovnání hormonů v těle, skvěle poslouží bylinkové čaje nebo doplňky stravy. Také se snažte konzumovat co nejvíce zinku, který má blahodárný účinek právě na vypadávání vlasů a čistší pleť.

Šediny

Našli jste si první šedivý vlas? Léta nezastavíte, je potřeba se s tím smířit. Naštěstí, milí pánové, spousta žen přiznává, že se jim prošedivělí muži líbí, neklesejte proto na mysli. Šedivění způsobuje především genetika, vliv má ale také cukrovka či štítná žláza, dbejte proto na zdravou životosprávu! Do jídelníčku zařaďte co nejvíce ryb a vajec, které jsou bohaté na bílkoviny a bojují proti šedivění.

Svědí vás hlava?

Pravděpodobně to značí jediné – na pokožce se přemnožily kvasinky, které ve většině případů vytvářejí lupy. V takovém případě vyzkoušejte náš šampón na vlasy Hair Expert, který vlasy dokonale vyživí a zabrání právě vzniku lupů. Pravé osvěžení a schlazení pokožky Vám dodá naše bylinné tonikum a s lupy zatočí tonikum proti lupům. Určitě stojí za vyzkoušení. 

Pokud si rádi vlasy upravujete a potřebujete k nim gel či vosk, vsaďte na některý z našeho e-shopu. Obsahují spoustu látek, které vlasy nejen udrží v požadovaném tvaru, ale zároveň jim dodají potřebné látky k udržení zdravých vlasů.