BLOG

Dopřejte svým rukám pravidelnou péči

7. 9. 2018Kromě toho, že nám ruce slouží k praktickým věcem a používáme je téměř neustále, jsou také ozdobou každého člověka a proto bychom jim měli věnovat dostatečnou a pravidelnou péči, aby nám nedělaly ostudu.

Hygiena je základ

Už odmalička nám do hlavy vtloukali, že si máme umývat ruce co nejčastěji, abychom předešli nemocem a přenosu bakterií. Samozřejmě používejte mýdla a teplou vodu. Pokud nemáte po ruce umyvadlo a potřebujete si ruce umýt, například po cestě městskou hromadnou dopravou, noste u sebe antibakteriální gel, v drogeriích se prodávají malá praktická kabelková balení.

Kromě toho používejte i krémy na ruce, obzvlášť pokud mají tendence se vysušovat. Můžete je aplikovat několikrát denně, zejména však na noc.

Ruce pořádně vyživte

Čas od času rukám dopřejte i hloubkovou péči. Využít k tomu můžete například sadu na manikúru z naší nabídky značky Solenne či Juvenis.    Nejdříve použijte pilník a pomerančové dřívko k úpravě nehtů a potom aplikujte speciální rukavice    napuštěné krémem. Nasadíte je na ruce a necháte působit. Čím déle, tím lépe, klidně přes noc. Až    rukavice sundáte, okamžitě ucítíte rozdíl na první dotek.

 Nezapomínejte ale ani na správnou péči zevnitř. Vitamín B, zinek a keratin jsou klíčové ke       krásným,   pevným nehtům. Ideální je zajistit jejich příjem z klasické stravy, můžete také sáhnout   po doplňcích   stravy.

  Ve vaší kosmetické výbavě by neměl chybět pilník,   nůžtičky  a dřívko na přebytečnou kůži. Pokud    je totiž     zdravá kůžička okolo nehtů, je schopná vyživovat i nehty.

 Vše nakonec podtrhněte hezkou barvou na nehty, ať je dílo   dokonalé. Pamatujte však na   podkladou bázi, aby nehty   nezískaly po odlakování žlutou barvu.