BLOG

S arganovým olejem pro hebké tělo

16. 06. 2018Přírodní oleje jsou při péči o pokožku celého těla velmi oblíbené a mezi jeden z nejoceňovanějších patří i arganový olej. Pochází z Maroka a díky svým účinkům se dostal i k nám, kde na něj tisíce žen nedají dopustit.

Původ arganového oleje

Arganovému oleji se přezdívá tekuté zlato, protože jde o jeden z nejlepších olejů na světě. Své o jeho zázračných vlastnostech věděli už dávno lidé v Maroku, kteří jej užívají od pradávna. Na arganovém stromě rostou ořechy, ze kterých se následně vyloupnou mandličky. Rozbít takový ořech není nic snadného, své by vám o tom mohly povídat marocké ženy, které mají tuto práci na starosti. Nepoužívají k tomu žádnou techniku, nejlépe se jim osvědčily klasické placaté kameny. Na jeden litr arganového oleje určeného pro kosmetické účely je potřeba neuvěřitelných 50 kg plodů.  I to je důvodem, proč se cena arganového oleje pohybuje trochu výše. Poté se mandličky namelou na pastu, ze které se vylisuje právě čistý arganový olej.

                                                               

V čem skví jeho jedinečnost při péči o pleť?

Jak arganový olej používat?

Přesně tak, jak používáte tělová mléka po koupeli. Naneste na pleť pár kapek oleje a vmasírujte. Ačkoliv jde o olej, nezanechává na pleti mastný film, rychle se vsakuje a vy ihned ucítíte, jak je vaše pleť hladká a hebká. Pokud ho chcete používat na obličej, nanášejte na odlíčenou a vyčištěnou pleť.

                                                          

Pár kapek můžete přidat také do krému či pleťové vody, smíchat a běžně používat. Klidně ho nakapejte i do pleťové masky, ať už domácí či kupované.

Na strie i pro novorozence

Pokud očekáváte přírůstek do rodiny, pravděpodobně se obáváte nechtěných strií. I v tomto případě vám pomůže arganový olej. Jednoduše ho vmasírovávejte do kůže, aby byla vyživená, získala pružnost a tím se minimalizovala pravděpodobnost vzniku strií. A až se dítě narodí, nebojte se ho po koupeli mazat také arganovým olejem místo chemicky zpracovaných výrobků. Uděláte pro něj to nejlepší!

V naší nabídce naleznete spoustu kosmetických produktů, jak čistě přírodní arganový olej, tak kosmetické výrobky, které ho obsahují, například kosmetickou sadu sprchového oleje a šampónu. A to není vše! Prohlédněte si, jaké výrobky s obsahem arganového oleje nabízíme a vyberte si ten nejvhodnější pro vás!