BLOG

Rozlučte se se suchými a poškozenými vlasy

09. 08. 2018Každá žena se chce líbit a dodržuje heslo, že vlasy jsou ozdobou člověka. S tím může souviset i příliš přehnaná péče, například časté barvení či používání přípravků na vlasy, fénování či žehlení. Vliv na stav vlasů může mít o podnebí, například ostré slunce. To vše je oslabuje a ničí. Přinášíme vám návod, jak vrátit vlasy zpět do formy.

Jak poznám suché vlasy?

Zcela snadno, dokonce již na první pohled či dotek uvidíte, že jsou hrubé či drsné a postrádají lesk. Velmi často také elektrizují, konce se třepí a létají všude možně. Odpověď na otázku, proč se vlasy dokážou tak vysušit, je velmi snadná. Vlasové vlákno na sebe dokáže navázat spoustu vody, ale ve chvílích, jako je právě fénování či sluneční světlo, vodu zase vypouštějí. Pokud jí vypustí příliš, projeví se to suchým vzhledem a lámavostí vlasů. Voda je vypouštěna  v místech vlasu, kde je nějak porušený. Abychom tomu zabránili, je potřeba se o vlasy pravidelně starat a dodávat jim důkladnou péči, aby neměla voda kudy odcházet. Dalším důvodem, proč se vlasy vysušují, je absence tukových žláz.

V takovém případě je péče o vlasy velmi důležitá, měli byste jí věnovat více pozornosti než lidé s vlasy bez problémů.

                                                   

Jak chránit své vlasy?

Volte šampóny určené speciálně na suché vlasy a používejte i kondicionéry, které vlasy vyživí. V naší nabídce najdete například kondicionér s Aloe Vera , který je určený právě pro dehydratované a suché vlasy. Jednou týdně dopřejte vlasům také oplachovou masku Femmas s keratinem, která vaše vlasy hlubkově vyživí. V naší nabídce naleznete také vlasové sérum Femmas, které vlasy vyživí a působí preventivně proti vysoušení.

Pokud byste péči o suché vlasy podcenili, zhoršovali by se více a více a vady by byly znatelné na první pohled. Lupy, roztřepené konečky a v horším případě i vypadávání vlasů. A to přece nechcete!