BLOG

Chcete zdravé vlasy? Vsaďte na keratin!

06. 08. 2018Stává se vám někdy, že na ulici nenápadně obdivujete ty, kteří mají nádherné, zdravé vlasy a přemýšlíte, jak to dělají? Ne každý byl obdařený bujnou hřívou, naštěstí však existují triky a produkty, které vám k ní pomůžou. Keratin je přírodní způsob, jak nenásilně narovnat vlasy a uzdravit je tak, že jsou jemnější  a vitálnější. Ať už jde o preventivní opatření nebo potřebujete dát vlasy do pořádku, je keratin tou správnou volbou.

Co je to keratin?

Jde o vláknitý protein, který je přirozeně obsažený ve vlasech, nehtech i kůži. Jeho přítomnost zajišťuje ochranu proti vnějším negativním vlivům. Střeží buňky a chrání je proti poškození a díky tomu jsou vlasy i nehty pevné, lesklé a nelámou se.

Možná se ptáte, jak je možné, že se vám vlasy lámou a celkově jsou nezdravé, když je keratin obsažený v těle? Prostě a jednoduše – máte ho málo. Naštěstí existují přípravky, které chybějící keratin dodají a postarají se o perfektní vzhled vašich vlasů. Po jeho nanesení vlasy získají potřebné látky a vitamíny a budou jemné a pevné, zbaví se krepatého vzhledu a nebude potřeba je žehlit, protože budou rovné po dlouhou dobu.

                                                                    zdroj: pixabay

Nespornou výhodou keratinu je, že je schopný odolávat extrémním podmínkám jako silný vítr, žár slunce či voda. Příliš časté fénování či žehlení vlasy také oslabuje. Pokud vlasy nejsou v těchto podmínkách chráněny, velmi rychle se ničí.  

Jak keratin používat?

Pokud se rozhodnete podstoupit keratinovou kůru, potřebujete jen keratinový přípravek a žehličku na vlasy. Vlasy si umyjte tak, jak jste zvyklí a až uschnou, pečlivě je rozčešte. Keratin na vlasy naneste štětcem k tomu určeným. Vlasy znovu rozčešte, aby se keratin dostal pravdu všude. Můžete si nasadit čepici či fólii, aby na ně působilo teplo a keratin tak fungoval lépe. Nechte produkt půl hodiny působit, poté je vyfénujte a až budou kompletně suché, vyžehlete je žehličkou. Každý pramen několikrát přejeďte a opakujte tak dlouho, dokud nebudou rovné a lesklé.

Po absolvování kůry je nutné vlasy pár dní nemýt, aby se keratin hned nevymyl a celá kůra nepozbyla svůj účel.

Použití keratinu nemá téměř žádná omezení, používat by ho neměly jen děti a těhotné a kojící ženy. Pokud si vlasy barvíte nebo je máte prodloužené, nevadí, i těm keratin pomůže. Pamatujte však na to, že byste měli s keratinovou kůrou počkat po barvení  alespoň tři týdny, pokud máte vlasy nově nabarvené nebo prodloužené.

Keratinová kůra působí ve vlasech zhruba čtvrt roku, poté byste měli aplikaci zopakovat.

Naše přípravky s keratinem

Keratin se také často přidává do vlasových kosmetických přípravků, aby je chránili. Zozany cosmetics nabízí řadu vlasových gelů a vosků pro muže, které dokáží vlas ochránit a vyživit po dobu, kdy jsou naneseny. Kromě výživy lze vlasy také snadněji upravit přesně do takého účesu, na který máte zrovna náladu. Ani ženy ale nemusí zoufat, již brzy představíme řadu vlasových pečujících přípravků vyvinutých pro ženské vlasy.