BLOG

Jak se správně oholit shavettou?

22. 11. 2018

Dnešní trh s holícím náčiním nám nabízí nekonečné množství různých druhů holících strojků, ale stále se najdou tací, kteří dávají přednost shavettám, tedy takovým lepším břitvám. Chcete je zkusit i vy? Pojďme si tedy říct, jak na to.

Zajímavá fakta o holení

15. 11. 2018

Holení je součástí každého dne u mužů, nad kterou není příliš třeba přemýšlet. Jsme si jistí, že tyhle zajímavé fakty jste ale rozhodně nevěděli!

Dopřejte své pokožce tělový peeling!

07. 11. 2018

Uklízíte doma? No jasně, že ano! A uklízíte i svoji pokožku? A rozhodně nemyslíme jen odlíčení se a sprchu. Dopřáváte svému tělu pravidelný peeling? Ne? Tak čtěte dál, řekneme vám, proč a jak byste to měli dělat.

Movember je tu! Přidáte se také?

03. 11. 2018

Je tu listopad a spolu s ním startuje i Movember, což zaregistrujete pravděpodobně zvýšeným výskytem mužů s knírem. Že netušíte, o čem je řeč? Tak čtěte dál!

Znáte rozdíl mezi pomádou, gelem a voskem?

28. 10. 2018

Určitě si pamatujete na film Pomáda. Muži měli perfektně upravené vlasy a sám Danny, hlavní protagonista, neustále chodil s hřebínkem. Úprava vlasů u mužů není nic zvláštního a sahá daleko, daleko do historie. Aby vlasy držely na místě, pánové si odjakživa pomáhali různými přípravky.  Pojďme se podívat na to, jaký je rozdíl mezi vlasovými gely, pomádami a krémy.

Víte, jakou péči svým vlasům dopřát na podzim?

20.10.2018

Léto bylo ve znamení toho, abychom uchránili vlasy před horkem, přímým žárem slunce a slí z moře či chlorem z bazénů. S tím, jak stromy mění barvy listů a postupně začínají opadávat, měli bychom i my změnit přístup péče o vlasy.

Jak se holili v pravěku a jak v Persii? Přečtěte si o historii holení!

18.10.2018

Holení je věc, na které si dává záležet snad každý muž. Stejně, jako ženy navštěvují salony krásy, aby si nechaly upravit například obočí, i muži rádi zajdou do holičství, kde se jim postarají o jejich vousy a knír.

Proč používat česnekový šampón?

07. 10. 2018

Česnek je známý pro své zdravotní účinky již dlouhá staletí a používá se snad v každém odvětví v každé podobě. Česnekový čaj, česnek samotný, česneková polévka... ať už ho přidáte kamkoliv, pro své tělo uděláte hodně dobrého!

Turecká kolonya: kolínská, jak ji neznáte

27.9.2018

Když přijdete do jakékoliv turecké domácnosti, vždycky tam najdete kolínskou zvanou kolonya. V dnešním článku vám přiblížíme, v čem je tak výjimečná a proč by neměla chybět ani vám.

Pánové, víte, jak se správně starat o vlasy?

20. 9. 2018

Už dávno neplatí tvrzení, že chlap by měl taky jako chlap smrdět. Naopak se o sebe čím dál více mužů stará a dává si záležet na tom, jak vypadají. Výjimkou není ani péče o vlasy. Pokud v téhle oblasti trošku tápete, pojďme si připomenout, jak dosáhnout zdravých vlasů.

Dopřejte svým rukám pravidelnou péči

7. 9. 2018

Kromě toho, že nám ruce slouží k praktickým věcem a používáme je téměř neustále, jsou také ozdobou každého člověka a proto bychom jim měli věnovat dostatečnou a pravidelnou péči, aby nám nedělaly ostudu.

Vyrobte si domácí vlasové masky s arganovým olejem!

6. 9. 2018

Máte ráda chvilky, kdy se můžete věnovat jen sama sobě? Zapojte do nich i péči o vlasy s vlastnoručně vyrobenými  maskami, které jsou obohaceny o arganový olej.

Vaše vlasy potřebují vzpruhu? Dopřejte jim zázračné účinky arganového oleje

24. 08. 2018

V minulém článku jste se dočetli o tom, jak se arganový olej používá v péči na tělo a dnes navážeme tím, jak ho používat na vlasy.

S arganovým olejem pro hebké tělo

16. 06. 2018

Přírodní oleje jsou při péči o pokožku celého těla velmi oblíbené a mezi jeden z nejoceňovanějších patří i arganový olej. Pochází z Maroka a díky svým účinkům se dostal i k nám, kde na něj tisíce žen nedají dopustit.

Rozlučte se se suchými a poškozenými vlasy

09. 08. 2018

Každá žena se chce líbit a dodržuje heslo, že vlasy jsou ozdobou člověka. S tím může souviset i příliš přehnaná péče, například časté barvení či používání přípravků na vlasy, fénování či žehlení. Vliv na stav vlasů může mít o podnebí, například ostré slunce. To vše je oslabuje a ničí. Přinášíme vám návod, jak vrátit vlasy zpět do formy.

Chcete zdravé vlasy? Vsaďte na keratin!

06. 08. 2018

Stává se vám někdy, že na ulici nenápadně obdivujete ty, kteří mají nádherné, zdravé vlasy a přemýšlíte, jak to dělají? Ne každý byl obdařený bujnou hřívou, naštěstí však existují triky a produkty, které vám k ní pomůžou. Keratin je přírodní způsob, jak nenásilně narovnat vlasy a uzdravit je tak, že jsou jemnější  a vitálnější. Ať už jde o preventivní opatření nebo potřebujete dát vlasy do pořádku, je keratin tou správnou volbou.

Jak pečovat o ruce

12.04.2018

Ruce jsou naší vizitkou, péči o ně nepodceňujte. Jsou jedny z nejdůležitějších částí našeho těla. Když pomineme jejich funkci, jsou první, na čem se projevuje věk. Během zimy přichází jak ruce, tak nohy do největšího kontaktu s chladem a také se to na nich projevuje.