Publikováno

Arganový olej

JAK POUŽÍVAT ARGANOVÝ OLEJ

 

Na pleť:

Vždy nanášejte olej na vlhkou kůži (pokud byste ho dali na suchou, nevstřebá se, zůstane ležet na pleti, a ta bude umaštěná). Buď nanášejte na umytou a jen lehce osušenou pokožku, nebo v dlani smíchejte pár kapek oleje s trochou vody a rozetřete na pleť. Na ošetření obličeje stačí 2-5 kapek. Po vstřebávání oleje by pokožka měla být hebká a měkká, nikoli však mastná.

Na tělo:

Podobně jako na obličej. Nejlepší je nanášet olej hned po osprchování nebo koupání.

Na vlasy:

Na vlasových zábalech oleje fungují nejlépe v kombinaci s dalšími složkami – syrovým vejcem (nebo jen žloutkem), medem, tvarohem/jogurtem. Vlasy namočte (nemyjte) a naneste do nich zábal, případně samotný olej. Pro zvýšení účinku držte vlasy v teple – zabalte je do potravinářské fólie a pak ručníku. Nechte působit nejméně půl hodiny, ale klidně několik hodin. Poté vlasy umyjte běžným způsobem a můžete také použít kondicionér jako obvykle. Pokud budou vlasy po umytí mastné, znamená to, že jste použili příliš mnoho oleje (vlasy by měly vše vsáknout) nebo že vaše vlasy nepotřebují tak intenzivní péče. Může to však být i tím, že potřebujete jiný druh oleje.

Olejem můžete také ošetřovat konečky – rozetřete olej v dlaních a vetřete do umytých a ručníkem vysušených vlasů. Dávkujte velmi opatrně, začínejte třeba i jen s jednou kapkou. Suchým, krepatým a kudrnatým vlasům však svědčí i větší množství oleje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *